Rasy
ludzkie

Aves

Psychologia społeczna Avesów

Avesy są postrzegane jako rasa o spokojnym temperamencie. Jest to rezultatem nieświadomego poglądu społecznego Nebelii twierdzącego, że emocje są rzeczą prywatną którą należy pokazywać jedynie przed najbliższymi, nie publicznie. W rezultacie większość dorosłych Avesów wydaje się być stabilniejsza i spokojniejsza z perspektywy innych ras. W rzeczywistości rasa ta jest jedną z najbardziej wrażliwych emocjonalnie przez ogólne niskie poczucie wartości spowodowane wysoką samodyscypliną.

Kreatywność i naturalna chęć do tworzenia jest bardzo powszechną cechą u Avesów. Dzięki temu w ich kulturze silnie rozwinęły się dziedziny sztuki z naciskiem na malarstwo i rzeźbę.

Średnia inteligencji społeczeństwa Avesów jest jedną z najwyższych w Wordenii. Rasa zainwestowała tę korzyść razem z chęcią do tworzenia w rozwój nauk medycznych. Pomimo że technologie medyczne są intensywnie studiowane, większość aveskich naukowców nie skupia się na rozwoju innych technologii w równym stopniu. Jest to spowodowane kolejną nieświadomą cechą społeczną będącą pasywnością i posłuszeństwem w stosunku do stwórców. Pomimo że ograniczenia technologiczne nie są na tyle rygorystyczne, by zabraniać ludziom rozwijać się w wielu dziedzinach, Avesy rzadko kiedy wolą w tej kwestii ryzykować. Nie wyklucza to jednak wyjątków.

Wygląd

  • Oczy i Shyiama koloru turkusowego

 

  • Włosy blond o różnych odcieniach

 

  • U mężczyzn występuje zarost na twarzy
    (w wieku 6 Errarów)

 

  • Uzębienie mięsożercy

 

  • Białe, pierzaste skrzydła

 

  • Średni wzrost (bez skrzydeł) 2.20-2.40m

Skrzydła

Skrzydła składają się z trzech rzędów lotek i trzech rzędów piór pokryw nad nimi. Zazwyczaj nie są w stanie rozprostować się do końca, przez co Avesy nie są zdolne do samodzielnego lotu. Z tego powodu również ich wielkość mierzy się od nadgarstka skrzydła (najwyższego stawu) do końca kości zewnętrznego palca skrzydła, nie licząc długości ostatniej lotki. Pełne rozprostowanie skrzydła jest możliwe jedynie po intensywnym i profesjonalnym treningu od wczesnego wieku dziecięcego. Zdolność lotu posiada niewiele strażników z początkowych pokoleń, trenowanych przez króla Nebeliusa. Pozostałe Avesy są zdolne do szybowania po skoku
z wysokości, jednak kontrolowanie tempa upadku również wymaga umiejętności fizycznych.

Fizjologia

Jako jedna z dwóch najstarszych ras, Avesy nie spożywają naturalnego pożywienia w formie stałej. Wzrost masy ciała mogą osiągnąć dzięki odżywkom białkowym. Mogą również przyjmować niektóre naturalne płyny, takie jak woda, napary z ziół bądź mocno rozwodnione soki niektórych owoców. Pomimo tego, większość spożywanych płynów jest produkowana sztucznie. Avesy są w stanie przetrwać do kilku miesięcy bez spożywania jakichkolwiek płynów prócz czystej wody (zakładając, że wyjściowa masa ciała mieści się w normie).

Potrzeba snu jest uzależniona od intensywności wysiłku psychicznego i fizycznego. Średni czas pomiędzy snem w pełnej fazie wynosi do trzech tygodni. Maksymalny czas przy niskim wysiłku może wynosić do sześciu tygodni.

Uzębienie

Uzębienie Avesów jest bardziej zbliżone do Warefów, niż do Davenów. Dolna para kłów jest równie rozwinięta, co górna. Siekacze i trzonowce są bardziej podłużne i ostrzej zakończone niż u wszystkożerców. Ich zacisk szczęki jest również mocniejszy, dzięki czemu w wyjątkowych sytuacjach uzębienie może być używane do ataku lub obrony. Przez układ pokarmowy nietrawiący pożywienia, a przez to brak regularnego przeżuwania ostre zęby w młodym wieku i okazjonalnie później muszą być wygładzane przez stomatologów.

Dojrzewanie

Średnio w wieku 1 Errara Avesy usamodzielniają się od opiekunów. W wieku 3 Errarów zostają prawnie pełnoletni i dopuszczeni do brania udziału w wyborach politycznych i pracy. Dorastanie fizyczne organizmu Avesa odbywa się do 5 Errara życia. Pełen potencjał Shyiamy oraz dojrzałość mentalna są osiągane przeciętnie w wieku 15 Errara.

Czarne pióro

Książka już w sprzedaży!